2015-04-23

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - warsztaty w bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w większości krajów od 1996 roku w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku. Jest on okazją do prezentacji książki, spotkań z twórcami, wieczorów autorskich, wystaw i zabaw.

2015-04-22

Wyjście do Domu Legend - Starszacy

W kwietniu grupa "Starszacy" wybrała się do Domu Legend. Dzięki temu miejscu dzieci przeniosły się w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. W zacnym wnętrzu średniowiecznej piwnicy usłyszały o pradawnych, przekazywanych słownie legendach toruńskich.

2015-04-22

Zabawy sportowe z piłką nożną

W dniu 22 kwietnia w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zabawy sportowe. Wszystkie atrakcje zostały zorganizowane przy współpracy naszego przedszkola z Akademią Malucha. Zajęcia te miały charakter ogólnorozwojowy inspirowane piłką nożną.

2015-04-20

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Paczka z puentą"

Przedszkolaki po raz kolejny wysłuchały audycji zaprezentowanej przez muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem artyści opowiadali głównie o muzyce baletowej. Tego typu audycje muzyczne wpisały się na stałe w kalendarz naszego przedszkola, co pozwala nam obcować z kulturą wysoką.

2015-04-17

Konkurs pt."Wiem wszystko o zdrowiu"

O tym, że należy dbać o zdrowie wiedzą wszystkie przedszkolaki. Swoją wiedzą na temat co sprzyja, a co zagraża zdrowiu, za zrobić, aby być silnym i zdrowym miały okazję wykazać się najstarsze dzieci biorąc udział w konkursie "Dbam o zdrowie".