2015-05-26

Wycieczka do Wiejskiego Gospodarstwa Ekologicznego

W dniach 25 i 26 maja odbyły się wycieczki przedszkolaków do Wiejskiego Gospodarstwa Ekologicznego Babaluda w Parowie Falęckiej. Tematem zajęć edukacyjnych była "Tradycja w mleku zamknięta". Zwiedzając gospodarstwo dzieci poznały zwierzęta w nim żyjące.

Obchody Międzynarodowych Dni Rodziny w przedszkolu

15 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma już swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. Toruńskie Dni Rodziny to inicjatywa mająca na celu promocję rodziny i podkreślenie jej znaczenia w społeczeństwie.

Dzień Niezapominajki w przedszkolu

Od kilkunastu lat 15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody, jej różnorodność biologiczną, rozpiętość gatunków występujących na terenie Polski, a także przypominamy o potrzebie jej ochrony.

IX Bieg im. św. Jana Pawła II na toruńskiej Martówce

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z Torunia i okolic rywalizowali w IX Biegu im. św. Jana Pawła II. Zawody rozegrano na toruńskiej Martówce. Głównym organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 13, której patronem jest polski Papież.

2015-05-14

Wędrująca książka u Zuchów

Przedszkolaki z grupy Zuchy wzięły udział w akcji: "Wędrująca książka", której celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek. Inspiracja do stworzenia akcji została zaczerpnięta z oryginalnej akcji Bookcrossing.