SZKOLNIACY

Szkolniacy 6 latki

Nauczyciele: pani Ania i pani Paulina

Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 11 dziewczynek i 14 chłopców.  Grupa "SZKOLNIACY" to  dzieci 6 letnie, które bardzo dobrze odnalazły się wśród nowych kolegów i koleżanek. Nie wykazują problemów w zakresie komunikacji zarówno z rówieśnikami jak również z osobami dorosłymi. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw  jak i zajęć dydaktycznych.  Wszyscy  bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej  jak i na placu zabaw. Dzieci chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem na teren przedszkola, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę , rozwijają swoje zainteresowania. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolnej i podjęcia nauki w szkole.  Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.