BIEDRONKI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2021 r. (poniedziałek) obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Dzieci podczas wspólnej zabawy rozwijały aktywność ruchową i plastyczną.

 


PIERWSZY DZIEŃ JESIENI  W BIEDRONKACH

23.09.2021 r. BIEDRONKI podczas akcji 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 

 rozwiązywały zagadki słowne związane z ekologią ,wspólnie stworzyły

KODEKS PRZYJACIELA PRZYRODY

i zatańczyły zielony- ekologiczny taniec :-) 

                              

 

BIEDRONKOWA WYCIECZKA DO PARKU MIEJSKIEGO POŁĄCZONA Z OBSERWACJĄ PRZYRODY

 Dzieci podczas wycieczki poszerzały wiedzę na temat środowiska przyrodniczego, zbierały do koszyczka dary " PANI JESIENI" oraz rozwijały odporność i sprawność fizyczną podczas zabaw na powietrzu.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodziliśmy ŚWATOWY DZIEŃ JABŁKA tego dnia Biedronki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Przy niewielkiej pomocy pani wykonały rogaliki z ciasta francuskiego i jabłek oraz sok z polskich jabłek. 

Dziękujemy mamie Dominika za udostępnienie sokowirówki :-) 

BIEDRONKI PODCZAS REALIZACJI ZADAŃ PLANU DALTOŃSKIEGO

(w każdy piątek- żółty dzień, dzieci przygotowują samodzielnie śniadanie)

Dzieci przed przystapieniem do śnaidania pamiętały o zachowaniu zasad higieny – myciu rąk, a także o zasadach  bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione produkty. Po ich przygotowaniu posprzątały stoliki, by potem z apetytem zjeść  śniadanie. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wielką radość.

W dniu  8.10.2021 r. obchodzilismy w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA.

Dzieci z grupy BIEDRONKI  w tym dniu dowiedziały sie co nam daja drzewa, rozwiązywały zagadki obrazkowo-wyrazowe oraz na terenie przedszkola posadziły drzewo ( JABŁOŃ OZDOBNA, której wspólnie nadały imię Jabłonka Biedronka). Na koniec zaspiewały piosenkę Przyjaciel przyrody oraz złożyły przyrzeczenie dbania o przyrodę.

LUBIMY POLSKIE OWOCE

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniach 11.10-15.10.2021 r. obchodzilismy w przedszkolu

Tydzien dobrego chleba i zdrowego stylu życia.

Dzieci z grupy BIEDRONKI w ciągu tego tygodnia dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb, poznały różne rodzaje zbóż, mąk oraz pieczywa. W piątek na zakończenie miały możliwość degustacji pieczywa.

A podczas zabaw chętnie uczesticzyły w zabawach badawczych z mąką.

POZNAJEMY ZAWÓD LISTONOSZA DZIEŃ ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

BIEDRONKI z ziemniaka i pietruszki wykonały leśne grzybki. Przy okazji dowiedziały się wiele ciekawych i cennych informacji na temat grzybów jadalnych jak i trujących.

NASZE EMOCJE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dzieci z grupy Biedronki recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Wspólnym akcentem całej społeczności przedszkolnej było zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11:11. Ponadto BIEDRONKI  wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień. Poniżej fotorelacja :)

Urodziny Przedszkola

W dniu 03.12.2021 roku obchodziliśmy 57 Urodziny Naszego Przedszkola. Dzieci z grupy „BIEDRONKI” rano samodzielnie przygotowały sobie na śniadanie kolorowe kanapki. Po śniadaniu dzieci zaśpiewały hymn naszego przedszkola „Moje przedszkole to drugi dom”. Samodzielnie rysowały kredkami budyenk przedszkola, a następnie  tworzyły wystawę prac. "BIEDRONKI" bawiły się przy muzyce, śpiewały, tańczyły. A na podwieczorek dzieci miały możliwość wykonać zdrowy i pełen witamin owocowy szaszłyk. Ten dzień BIEDRONKI spędziły na radosnej zabawie. 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

ZIMA, ZIMA BIAŁA