muchomorki

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MUCHOMORKACH

Babciu i Dziadku w dniu Waszego święta,
Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.
Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie.
Smutno by było bez Was na świecie.
Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,
Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.
Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy
I moc całusków przesyłamy!

Nauczanie zdalne w grupie „ Muchomorki”

Z grupy Muchomorków zdjęcia nadesłała Olcia, która bardzo chętnie korzysta z nauki zdalnej. Nie ma końca zabawy z balonami, tańców przy piosenkach, tańczenia zumby do piosenki Shakiry. Dzieci z grupy Muchomorków mogły również wykonywać eksperymenty z balonem, sodą oczyszczoną i octem pod nadzorem swoich rodziców. Układać puzzle online, wykonać witraż karnawałowy, maski karnawałowe , kolorować kolorowanki.  Z powodu nie odbycia się balu w przedszkolu  „ Bal karnawałowy” jest dzisiaj w domach ????.

8 marca chłopcy z grupy Muchomorki złożyli serdeczne życzenia i wręczyli upominki paniom oraz koleżankom.

Wiązanka życzeń

Dzisiaj Święto Kobiet
Śpieszą wszyscy chłopcy
Złożyć wszystkim paniom
Moc życzeń gorących.
Bo gdy Święto Kobiet
Co raz w roku bywa,
Każda Pani uśmiechnięta
I bardzo szczęśliwa.

Polsce 21 marca to oprócz Dnia Wagarowicza oraz Pierwszego Dnia Wiosny – obchodzimy
Dzień Wierzby.
To kolejna okazja do świętowania tak długo oczekiwanego nadejścia wiosny!Dzień Wierzby to świetna okazja do zastanowienia się nad znaczeniem tego gatunku drzewadla środowiska. Istieje ok. 300 gatunków wierzb na świecie - w Polsce możemy poszczycićsię obecnością kilkudziesięciu z nich. Dzień ten zazwyczaj świętowany jest poprzezorganizowanie akcji mających na celu sadzenie młodych wierzb. To znakomita okazja dopołączenia przyjemnego z pożytecznym i zorganizowania zajęć dla dzieci polegającychwłaśnie na sadzeniu wierzb. Trzeba było wykopać dołek, nalać do niego wody i usadowić wnim drzewko, a następnie zasypać i znowu podlać wodą z konewki.  Wiemy, że rośliny dożycia potrzebują światła i wody. Potrafimy troszczyć się o rośliny.  Przez najbliższe dnibędziemy pamiętać o podlewaniu drzewka.

Pisanki

Pisanki, pisanki,

jajka malowane

nie ma Wielkanocy

bez barwnych pisanek.

We wtorek 23 marca zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia technik zdobienia jajek,z którymi dzieci zapoznały się w czasie oglądania prezentacji multimedialnej. Podczaszabawy dydaktycznej przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności językowe,opisując odkrywane po kolei pisanki. W końcu z radością dzieci przystąpiły do najważniejszejczęści zajęć - robienia pisanek. Jako pierwsze pomalowane zostały jajka styropianowe, którepo dokładnym wyschnięciu dzieci ozdabiały kwiatuszkami i cekinami. Następnie dzieciozdabiały jajka, wydmuszki kolorowym papierem, kolorowymi włóczkami, wstążeczkami,naklejkami, brokatem. W sali pojawiły się dekoracje wielkanocne bazie, bukszpan, zawieszki,kolorowe jajka, stroiki na stoliki. Wszystkie pisanki były piękne i starannie dopracowane adzieci szczęśliwe.

KATECHEZA 31.03.2021

Szanowni Rodzice,Drogie Dzieci,

Zapraszam na katechezę.W Niedzielę Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.W najbliższych dniach będziemy wspominać ,jak bardzo Pan Jezus kocha ludzi.Proponuję modlitwę:

MODLITWA

W Wielką Sobotę jest zwyczaj święcenia pokarmów ,które spożywać będziemy na śniadaniew wielkanocny poranek.Obejrzycie,proszę filmik o tym, co powinno znależć się w wielkanocnym koszyczku.

OPOWIADANIE

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego świętowania Świąt Wielkanocnych

Małgorzata Beszczyńska.

KATECHEZA 09.04.2021

Szanowni Rodzice ,Drogie Dzieci.

Trwając w radości Świąt Wielkanocnych zapraszam na katechezę. Na początek proponuję piosenkę , połączoną z gimnastyką :

FILM

Proszę obejrzeć krótki filmik, który opowie o tym ,z kim Pan Jezus spotkał się po zmartwychwstaniu:

FILM

Proponuję jeszcze jedną piosenkę :

PIOSENKA

Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele radości.

Małgorzata Beszczyńska

Witam serdecznie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zapraszam do modlitwy:

MODLITWA

Trwamy w Tygodniu miłosierdzia. Co to jest miłosierdzie? Posłuchajcie:

FILMIK

Posłuchaj piosenki:

PIOSENKA

Przed nami Niedziela Biblijna Wysłuchaj jeszcze jednej piosenki i spróbuj zaśpiewać :

PIOSENKA

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w przedszkolu w przyszłym tygodniu!

Małgorzata Beszczyńska

DNI RODZINY W MUCHOMORKACH

Chociaż skromne moje słowa,
ale z serca płyną.
Kocham najwięcej na świecie
Mamusię jedyną.
Kocham Cię Tatusiu-
Jak nikogo w świecie.
Wierz mi, bo nigdy nie kłamie
Twoje małe dziecię.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty życzą Muchomorki.
Kochamy Was !:)