MALOWANIE NA FOLII

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Toruniu w ramach projektu  Fundacji Piękniejszego Świata w Skudzewie „Sztuka u Nas i u Was” zrealizowało warsztaty plastyczne „Malowanie na folii”. Inspiracją  było   Opowiadanie dedykacją Jacka Beszczyńskiego. Zajęcia odbyły się w terminie        07.12. – 11.12. 2020 r. i przeprowadzone zostało w 4 grupach. Wzięło w nim udział 52 dzieci  5,6 - letnich oraz 5 nauczycieli.

Warsztaty przebiegły zgodnie z filmikiem instruktażowym. Po wysłuchaniu opowiadania i krótkiej rozmowie dzieci narysowały obrazek odnoszący się do wysłuchanej treści. Następnie nałożyły na niego folię, rysowały po śladzie markerem i pomalowały farbami.  Podczas doboru farb dzieci utrwalały barwy podstawowe i pochodne.  Dla uzyskania lepszego efektu jako podkładki do prac służyły nam kolorowe kartki.

Dzieci z wielką ochotą brały udział w zajęciach, z uwagą i zaciekawieniem słuchały opowiadania.  Prace były bardzo pomysłowe, ciekawe i oryginalne. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię podczas tworzenia rysunków. Efekt końcowy sprawił dzieciom wiele radości. Po wyschnięciu prace zostaną wywieszone w oknach jako witraże.